Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Filharmonia Zielonogórska obchodzi w tym roku 65-lecie swojego istnienia. W najbliższą sobotę (10 kwietnia) zaprasza na kolejny z jubileuszowych koncertów.

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

W programie dzieła barokowych mistrzów Georga Friedricha Haendla i Antonia Vivaldiego i przedstawiciela romantyzmu niemieckiego Carla Marii Webera, XIX-wiecznego kompozytora i szefa oper we Wrocławiu, Pradze i Dreźnie. Usłyszymy koncert f-moll na puzon i orkiestrę autorstwa Haendla, koncert na wiolonczelę i orkiestrę Vivaldiego, a na koniec I symfonię Webera.

Z  zielonogórskim filharmonikami zaprezentują się soliści, puzonista Karol Kot oraz wiolonczelistki Anna Kulak i Anna Szul. Orkiestrą dyryguje Wojciech Rodek, wykładowca Akademii Muzycznej we Wrocławiu, wcześniej dyrektor artystyczny Filharmonii Lubelskiej i Filharmonii Dolnośląskiej.

Transmisja m.in. na profilu FB Filharmonii Zielonogórskiej.

- Dostęp do transmisji jest bezpłatny, jednak Państwa wsparcie w postaci zakupu biletów cegiełek o wartości 10 zł ( lub ich wielokrotności), będzie równocześnie wsparciem działalności  Filharmonii Zielonogórskiej w trudnym czasie pandemii – apeluje Filharmonia.

CZYTAJ TAKŻE: Czesław Grabowski przechodzi na emeryturę. Filharmonią Zielonogórską kieruje od 35 lat

CZYTAJ TAKŻE: Zielonogórzanka w Nowym Jorku. Świat cyfrowych pigułek, start-upów i zdrowia w wersji digital

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.