Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Hulajnogi elektryczne nowego operatora dostępne będą w Zielonej Górze od czwartku, 8 kwietnia. Firma Quick wprowadzi do miasta 50 sztuk, ale zapowiada, że najpóźniej z początkiem lata liczba jednośladów wzrośnie do 80. 

Ceny? Takie jak w innych miastach, gdzie działa już firma. Opłata startowa wynosi 3 zł. Potem płacimy 50 gr za każdą rozpoczętą minutę jazdy. Z zastrzeżeniem, że w pierwszych dniach obowiązywać będą różnego rodzaju promocje. 

Do korzystania z hulajnóg wymagane jest pobranie aplikacji QuickApp i założenie konta.

Hulajnogi elektryczne, w przeciwieństwie do miejskich rowerów, nie mają swoich stacji. Można zostawić je w dowolnym miejscu w strefie wyznaczonej przez firmę (obejmuje zasięgiem większość miasta w jego starych granicach). Ładowaniem jednośladów zajmuje się operator. Położenie wszystkich wolnych w danym momencie hulajnóg wyświetlane jest na mapie dostępnej w aplikacji.

Quick działa niemal identycznie jak Volt Scooters, czyli firma, która we wrześniu ub. roku jako pierwsza wprowadziła do miasta elektryczne hulajnogi. Do korzystania z jej urządzeń też niezbędne jest zainstalowanie aplikacji. Ceny są niemal identyczne: 2 zł opłaty startowej i 50 gr za każdą rozpoczętą minutę.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.