Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W niedzielę w meczu inaugurującym sezon PGE Ekstraligi żużlowcy Falubazu przegrali w Toruniu z Apatorem 39:51. Najbardziej sceptyczni kibice twierdzą, że jeśli drużyna nie wygra w piątek u siebie z GKM-em Grudziądz, to później może się okazać, że wiosenną rundę skończy z jedną wygraną nad Motorem Lublin albo bez żadnego zwycięstwa w ogóle.

Daleki od takich obaw jest Wojciech Domagała. Rozmowę z prezesem Falubazu opublikował klubowy portal.

"Życzę drużynie, aby opinie wielu »ekspertów«, że czeka nas jedynie walka o utrzymanie, zadziałały jako turbodoładowanie. Różne spostrzeżenia już słyszałem o tegorocznym składzie. Podobno powstał z zawodników, których nikt inny nie chciał, a juniorzy są fatalni. Jeśli ktoś uważa, że czwórka: Piotr Protasiewicz, Patryk Dudek, Matej Zagar, Max Fricke jest bezbarwna, to widocznie nie widział dawno żadnego wyścigu z ich udziałem. Owszem, nasi juniorzy: Kuba Osyczka, Fabian Ragus, Nile Tufft, Kacper Grzelak doświadczenie zdobywali dotąd jedynie w zawodach młodzieżowych, a Jakub startował też w drugiej lidze w Opolu. Nikogo jednak nie skreślamy, nasz sztab szkoleniowy mocno pracuje z tymi chłopcami. Mają do dyspozycji dobry sprzęt, ważna jest jeszcze otwarta głowa, skupienie, jazda bez presji, a w tym na pewno nie pomagają niektóre głosy z zewnątrz" - powiedział Domagała.

Co przewiduje w piątek, jeśli chodzi o mecz z Grudziądzem?

"Wierzę w nasz zespół. Zamierzamy walczyć o zwycięstwo. Wynik z Torunia nie oddaje w pełni tego, ile ambicji i zaangażowania pokazali nasi zawodnicy. Wielkie brawa dla »Duzersa« i Maxa za świetne rezultaty, dla Fabiana za udany debiut. Było naprawdę blisko. Wierzę, że Matej i kapitan u siebie pojadą na wysokim poziomie. To bardzo doświadczeni, nieustępliwi zawodnicy".

Piątkowy mecz przy W69 rozpocznie się o godz. 18. Transmisję na żywo pokaże Eleven Sports.

ZOBACZ TEŻ: Trener Żyto: Przegraliśmy za wysoko. Wynik nie oddaje przebiegu meczu

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.