Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Ostatniej doby w Polsce zmarło aż 954 chorych na COVID-19, najwięcej od początku pandemii. W woj. lubuskim wirus zabrał życie 19 osobom. Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w ciągu jednego dnia przybyło w regionie 558 potwierdzonych zakażeń.

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

W szpitalu w Zielonej Górze przebywa obecnie 237 osób zmagających się z wirusem. W szpitalu tymczasowym leży 163 pacjentów, w tym 36 pod respiratorami. Kolejne 32 osoby znajdują się na oddziale chorób zakaźnych, a 42 na nowo utworzonym oddziale covidowym w budynku "U". Nad ranem wolnych było 30 łóżek.

- Lekarze alarmują, że coraz częściej COVID-19 dotyka osoby młodsze wiekiem. Potwierdzają to nasze statystyki - informuje Sylwia Malcher-Nowak, rzeczniczka zielonogórskiego szpitala.

Najmłodszy pacjent ma 35 lat, w lecznicy przebywa też 37-latek. Siedmiu pacjentów jest w wieku 40-50 lat, trzynastu w wieku 50-60 lat, piętnastu w przedziale wiekowym 60-70 lat. Najstarszy pacjent ma 69 lat.

- To pokazuje, że COVID-19 już dawno przestał być chorobą ludzi starszych. Jesteśmy w apogeum trzeciej fali - tłumaczy rzeczniczka. Apeluje do mieszkańców o ostrożność i przestrzeganie reżimu sanitarnego.

ZOBACZ TEŻ: Koronawirus. Lockdown potrwa dłużej, co najmniej do 18 kwietnia

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.