Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

„Zabawy na torach” zauważył maszynista z pociągu Szczecin – Wrocław, mijającego zielonogórskie przedmieścia. Na sąsiedniej linii Zielona Góra – Nowogród dwóch chłopaków kładło na szyny przeszkody. Maszynista zadzwonił na zielonogórską komendę Straży Ochrony Kolei.

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Straż Ochrony Kolei (SOK). Na tory na przedmieściach Zielonej Góry nastolatkowie rzucili znak kolejowy. Kwiecień 2021 r.Straż Ochrony Kolei (SOK). Na tory na przedmieściach Zielonej Góry nastolatkowie rzucili znak kolejowy. Kwiecień 2021 r. Arch. SOK

Na miejsce zdarzenia skierowano patrol SOK. – Funkcjonariusze złapali 13-letnich chłopców, którzy ułożyli przeszkodę na torze czynnym dla przejazdów pociągów. Był to znak kolejowy – sygnał baczność. Bezmyślna zabawa nieletnich mogła spowodować groźne skutki dla bezpieczeństwa w ruchu kolejowym – mówi Artur Wołoszyn, inspektor SOK.

Wybrykiem nastolatków zajmie się policja. Na tory do Nowogrodu skierowano drezynę z ekipą usuwającą awarie kolejowe.

CZYTAJ TAKŻE: Dołożymy do lubuskiej kolei ponad 70 milionów, w planach dużo więcej. Co z tego wynika dla pasażera?

CZYTAJ TAKŻE: Kolejowa Odrzanka. Kiedy w godzinę do Gorzowa, a nieco dłużej do Wrocławia?

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.