Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Mamy 12 762 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem - poinformowało w czwartek przed południem Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej pozytywnych testów otrzymali mieszkańcy województw: śląskiego (2123), mazowieckiego (1937), dolnośląskiego (1376), wielkopolskiego (1286) i małopolskiego (1075).

W pozostałych regionach dobowy przyrost zakażeń nie przekroczył tysiąca. Wśród nich jest woj. lubuskie, gdzie potwierdzono 351 przypadków. Mniej odnotowano jedynie w warmińsko-mazurskim (278) i podlaskim (220).

Jednej doby w kraju umarło łącznie 694 chorych na COVID-19. Rząd podaje, że 519 spośród nich zmagało się jednocześnie z innymi schorzeniami. W lubuskich szpitalach życie straciło 27 pacjentów, dziewięciu z nich nie miało innych chorób.

W naszym województwie najwięcej zakażeń wykryto w Zielonej Górze (61) oraz powiatach: żagańskim (40), nowosolskim (35) i żarskim (34).

Od początku pandemii w Polsce umarło 64 168 zakażonych koronawirusem. Obecnie zmaga się z nim nieco ponad 286,3 tys. mieszkańców kraju.

CZYTAJ TAKŻE: Lekarz: "Chorują coraz młodsi. A przecież nikt nie odpalił bomby z sarinem w centrum miasta"

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.