Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Najnowsze decyzje dotyczące obostrzeń związanych z koronawirusem rząd Mateusza Morawieckiego ogłosił w środę. Zgodnie z postanowieniami od 15 maja kibice znów będą mogli wejść na trybuny otwartych stadionów. Maksymalne obłożenie będzie mogło wynieść 25 proc. pojemności danego obiektu.

Więcej o obostrzeniach: Rząd wycofuje nakaz noszenia maseczek i stopniowo znosi inne obostrzenia

To świetna wiadomość dla żużlowego Marwis.pl Falubazu Zielona Góra, który w zasadzie dopiero niedawno rozpoczął sezon. Dzięki decyzji rządu od połowy maja będzie mógł wpuścić na trybuny stadionu przy W69 parę tysięcy kibiców.

- Decyzja o wpuszczeniu kibiców z pewnością dziś zelektryzowała i ucieszyła wszystkie kluby. Czekaliśmy na nią długo i z niecierpliwością. To dla nas powiew normalności po bardzo trudnych miesiącach. Pamiętajmy jednak o przestrzeganiu zasad i dbajmy o siebie, by z czasem wszystkie obiekty w naszym kraju mogły zostać otwarte w 100 procentach - powiedział dla klubowego portalu Wojciech Domagała, prezes ZKŻ SSA.

Falubaz przypomina, że pierwszeństwo w wejściu na mecze będą mieli posiadacze karnetów. Nadal istnieje możliwość ich zakupu. Jeżeli liczba kupionych karnetów wyniesie łącznie 25 proc. obłożenia trybun, to wtedy nie będzie już możliwe kupienie ani karnetu, ani biletów na pojedyncze mecze. 

- Do 30 kwietnia istnieje możliwość wybrania trzech dostępnych alternatyw dla osób, które zakupiły wcześniej karnety. Można je zatrzymać i korzystać z nich w tym sezonie, można też przepisać na rok 2022. Ostateczną opcją jest zwrot - informuje biuro prasowe Falubazu.

Pierwszym meczem, jaki kibice będą mogli obejrzeć na żywo przy W69, będzie spotkanie z Betardem Spartą Wrocław zaplanowane na 30 maja. 

Tymczasem w najbliższy piątek, jeszcze bez kibiców, Falubaz podejmie na własnym stadionie mocny Motor Lublin. Mecz rozpocznie się o godz. 20.30. Transmisja w Eleven Sports.

AWIZOWANE SKŁADY NA MECZ Z MOTOREM LUBLIN

Falubaz: 9. Matej Zagar, 10. Piotr Protasiewicz, 11. Max Fricke, 12. Damian Pawliczak, 13. Patryk Dudek, 14. Fabian Ragus, 15. Jakub Osyczka.

Motor: 1. Grigorij Laguta, 2. Krzysztof Buczkowski, 3. Jarosław Hampel, 4. Mark Karion, 5. Mikkel Michelsen, 6. Wiktor Lampart, 7. Mateusz Cierniak.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.