Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Członkowie OTOZ Animals kilka dni temu odebrali krowę właścicielowi, który zaniedbał ją tak bardzo, że zwierzę cudem przeżyło.

- Była zagłodzona, odwodniona, połamana, z zanikami mięśni... Leżała obok sterty śmieci. Tym właśnie była dla swojego gospodarza. Niepotrzebna, niezdolna do rozrodu, więc za karę została skazana na powolną śmierć - opisują.

Krowa Balbina uratowana przez OTOZ Animals w Zielonej GórzeKrowa Balbina uratowana przez OTOZ Animals w Zielonej Górze Fot. OTOZ Animals w Zielonej Górze

Obrońcy zwierząt zabrali krowę do prywatnego gospodarstwa pod Lubskiem, dali jej na imię Balbina. Od kilku dni robią wszystko, by uratować jej życie. - Przyjaciele na zmianę czuwają nad Balbinką. Spędzają z nią czas całe nasze rodziny, nawet najmłodsi - tłumaczą Animalsi. - Masujemy kończyny, w których zanikły mięśnie, opatrujemy rany i odleżyny, pilnujemy kroplówki. Podnosimy Balbinkę i zakładamy na podnośnik. Czekamy też na wizytę zoofizjoterapeuty, który przygotuje plan rehabilitacji. Musimy pomóc jej odzyskać masę mięśniową - opowiadają.

Krowa Balbina uratowana przez OTOZ Animals w Zielonej GórzeKrowa Balbina uratowana przez OTOZ Animals w Zielonej Górze Fot. OTOZ Animals w Zielonej Górze

Zwierzę jest w fatalnym stanie, a leczenie będzie długie i kosztowne. Organizacja założyła zbiórkę w internecie, liczy na wsparcie Lubuszan.

OTOZ Animals: - Przed Balbinką RTG, kolejne badania i ogromne koszty, których bez Waszej pomocy nie jesteśmy w stanie udźwignąć. Dźwigamy ją, jej cierpienie, próbując jej odebrać ból. Zastąpić miłością i troską. Niestety, zwierzęta gospodarskie to ogromne koszty utrzymania i leczenia. Dlatego prosimy Was o wsparcie, a także o darowizny rzeczowe w postaci paszy oraz materiałów, które pozwolą nam tworzyć zagrodę i kolejne miejsca dla skrzywdzonych zwierząt gospodarskich.

TUTAJ możecie wesprzeć zbiórkę. Znajdują się tam też informacje o innych sposobach pomocy krowie Balbinie.

CZYTAJ TAKŻE: Lotnisko w Babimoście nadal nieczynne. PPL podały nowy planowy termin otwarcia

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.