Falubaz przegrał w Lesznie 36:54. Trener Piotr Żyto twierdzi, że zespół idzie w dobrym kierunku. Więcej uwagi przykuła jego wymiana zdań z Jackiem Frątczakiem.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Sobotni mecz na torze mistrzów Polski zakończył się wysoką wygraną gospodarzy, którzy przez całe spotkanie konsekwentnie budowali swoją przewagę. Zwycięstwa Marwis.pl Falubazu Zielona Góra nikt nie zakładał, ale nie zmienia to faktu, że sytuacja klubu jest coraz bardziej niepokojąca. Na sześć spotkań udało się wygrać jedno.

- Trudno na torze mistrza Polskie fajnie się poukładać, ale początek był dobry i napawa optymizmem przed meczem ze Spartą Wrocław. Idzie to w dobrym kierunku - ocenił Piotr Żyto, trener Falubazu, na antenie RZG. Jego zdaniem Piotr Protasiewicz pojechał lepiej niż ostatnio, a Matej Zagar, Max Fricke i Patryk Dudek zrobili swoje. 

- Do młodzieżowców też nie mogę mieć pretensji. To są młodzi chłopcy, starali się, jak mogli - powiedział Żyto.

Chwilę później wybuchł, odnosząc się do wypowiedzi Jacka Frątczaka dla "Sportowych Faktów". Żużlowy ekspert, były menedżer Falubazu i toruńskiego Apatora, o wyniki zielonogórskiego klubu oskarżył właśnie Żytę. Krytykował budowę składu, wypominał puszczanie Damiana Pawliczaka w biegu nominowanym.

- Dyzma polskiego żużla. Wielki fachowiec snuje polskie teorie - wściekł się Żyto. - Próbowałem się do niego dodzwonić, ale chyba ze strachu nie odbierał. Facet nigdy nic nie zrobił dobrze, a teraz na mnie najeżdża. Prosiłbym, żeby zrobić konfrontację w radiu, ale żeby przyszedł, a nie przez telefon. Jak wyciągnę armaty, to faceta mogę zniszczyć. Nie ma pojęcia o żużlu, nie ma pojęcia o niczym - stwierdził obecny trener Falubazu.

Na koniec zasugerował, że być może Frątczak chce zająć jego miejsce. - Wtedy mogę to zrozumieć, tylko że jego w klubie nikt nie chce - podsumował Żyto.

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem