Rusza runda rewanżowa żużlowej ekstraligi, Falubaz Zielona Góra będzie bronił się przed spadkiem. Jeśli w niedzielę nie pokonamy u siebie klubu z Torunia, to znajdziemy się pod ścianą.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Zbliżające się spotkanie z Apatorem to jeden z nielicznych meczów w terminarzu, w którym eksperci dają Falubazowi szansę na wygraną. Nie sposób jednak powiedzieć, że w niedzielę to gospodarze będą faworytem. Rywale mają solidnie zbudowaną formację seniorską, zdolnych juniorów i nawet na wyjazdach potrafią sprawić kłopoty tegorocznym faworytom do medali. 

Na razie na korzyść Falubazu pracuje stabilna, słoneczna pogoda. To powinno ułatwić przygotowanie powtarzalnego toru i dobranie odpowiednich ustawień. Eksperymentów z betonowym torem po upokarzającej porażce ze Spartą na szczęście ma już nie być.

Zielonogórscy żużlowcy do meczu przystąpią z ogromną presją. Okupują ostatnie miejsce w tabeli, a ewentualna porażka oznaczać będzie dla klubu sytuację noża na gardle. Wtedy Falubaz przed spadkiem będzie mogło uratować już tylko wyjazdowe zwycięstwo w Grudziądzu, gdzie mecz rozegrany zostanie tydzień po starciu z Apatorem. Po tym, co pokazuje Falubaz w ostatnim czasie, trudno się bowiem spodziewać, by pokonał jakąkolwiek drużynę z pierwszej piątki.

Trenerzy Falubazu i Apatora awizowali już składy na niedzielny mecz. Goście nie kombinują, stawiają na sprawdzone ustawienie, z zastrzeżeniem, że do składu po paru kolejkach przerwy wrócił Karol Żupiński. Trzeba pamiętać, że z ósmym numerem wystartuje Robert Lambert, toruński as, który zastępował będzie Petra Chlupáca.

Z kolei trener gospodarzy Piotr Żyto nadal szuka najkorzystniejszego ustawienia. Tym razem znów nieco zamieszał, choć same nazwiska nie są żadnym zaskoczeniem. 

MARWIS.PL FALUBAZ ZIELONA GÓRA vs EWINNER APATOR TORUŃ

niedziela, 6 maja, stadion przy W69; początek meczu o godz. 16.30

transmisja na żywo w nSport+

AWIZOWANE SKŁADY

Falubaz: 9. Matej Zagar, 10. Max Fricke, 11. Piotr Protasiewicz, 12. Mateusz Tonder, 13. Patryk Dudek, 14. Nile Tufft, 15. Fabian Ragus.

Apator: 1. Paweł Przedpełski, 2. Adrian Miedziński, 3. Petr Chlupác, 4. Chris Holder, 5. Jack Holder, 6. Krzysztof Lewandowski, 7. Karol Żupiński.

OBSADA BIEGÓW

1. Protasiewicz, Zagar - Przedpełski, Chlupac
2. Ragus, Tufft - Lewandowski, Żupiński
3. Dudek, Tonder - J. Holder, Miedziński
4. Fricke, Tufft - Ch. Holder, Lewandowski
5. Protasiewicz, Tonder - Ch. Holder, Lambert
6. Dudek, Ragus - Przedpełski, Miedziński
7. Fricke, Zagar - J. Holder, Żupiński
8. Dudek, Tufft - Ch. Holder, Chlupac
9. Fricke, Zagar - Przedpełski, Miedziński
10. Protasiewicz, Tonder - J. Holder, Lewandowski
11. Zagar, Tonder - Ch. Holder, Przedpełski
12. Protasiewicz, Ragus - Miedziński, Żupiński
13. Dudek, Fricke - J. Holder, Chlupac

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Mam nadzieję, że przegrają.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0