Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

"Mamy 572 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (69), dolnośląskiego (66), wielkopolskiego (62), mazowieckiego (58), małopolskiego (45), lubelskiego (42), łódzkiego (42), zachodniopomorskiego (32), opolskiego (31), kujawsko-pomorskiego (28), pomorskiego (23), podlaskiego (19), podkarpackiego (16), świętokrzyskiego (12), warmińsko-mazurskiego (11), lubuskiego (10)" - poinformował resort zdrowia.

Minionej doby w Polsce umarło 91 chorych. Z danych otrzymanych od lekarzy wynika, że 61 z nich zmagało się jednocześnie z innymi schorzeniami. W woj. lubuskim odnotowano cztery zgony.

W kraju zakażonych obecnie jest niespełna 157,9 tys. mieszkańców. Od początku pandemii wirusa złapało prawie 2,8 mln osób, zmarło 74 075 z nich.

Zobacz też: Luzowanie obostrzeń. Od niedzieli w imprezach może brać udział 150 osób

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.