Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Forpoczta w Bibliotece Norwida rusza w środę, 9 czerwca. Impreza jest wydarzeniową zapowiedzią Kozzi Film Festiwalu, który odbędzie się we wrześniu w Zielonej Górze i Wiechlicach. Tegorocznej edycji patronują aktorzy Maciej Kozłowski, Wojciech Pszoniak oraz Piotr Machalica.

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Co na początek Forpoczty? O godz. o godz. 18 przed budynkiem  biblioteki otwarcie wystawy oryginalnych rysunków Cypriana Norwida ze zbiorów WiMBP w Zielonej Górze. O godz. 18.30. start Czytelni Dramatu. „Farmaceutę", sztukę Anny Dykczak, czyta aktorka Anna Stasiak.

Forpoczta i Kozzi Film Festiwal, konferencja prasowaForpoczta i Kozzi Film Festiwal, konferencja prasowa Fot. Archiwum Biblioteki Norwida w Zielonej Górze

Autorka monodramu (znana także pod nazwiskiem Anna Piwowarska) jest aktorką, prezenterka telewizyjną, scenarzystką i reżyserką filmów dokumentalnych i słuchowisk radiowych. Mieszka w Londynie.

Bohaterką „Farmaceuty" jest Gloria, która wraca z zagranicy do Polski. - Ta historia jednak mogłaby wydarzyć się w zupełnie innej rzeczywistości. Sztuka skrywa nienachalnie wprowadzaną, bardzo stopniowo i przewrotnie, opowieść główną, dotyczącą przemocy domowej – zapowiadają organizatorzy.

W wydarzeniu może brać udział ograniczona liczba widzów. Obowiązuje reżim sanitarny. Spektakl śledzić można na profilu Fb Biblioteki Norwida.

 Program Forpoczty

 Środa, 9 czerwca

Godz. 18.30 – Anna Dykczak „Farmaceuta", dramat czyta Anna Stasiak. Spotkanie z autorką i Łukaszem Maciejewskim, krytykiem filmowym i teatralnym. Prowadzi Janusz Łastowiecki.

Miejsce: Czytelnia Dramatu w Bibliotece Norwida przy ul. Wojska Polskiego

Czwartek, 10 czerwca

Godz. 17 - Zaraźliwy Uśmiech – wernisaż wystawy rysunku satyrycznego Czesława Przęzaka, malarza, karykaturzysty.

Wydarzenie z udziałem publiczności. Limitowana liczba miejsc. Wstęp przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego!

Galeria Biblioteki Norwida, al. Wojska Polskiego 9

Forpoczta i Kozzi Film Festiwal, konferencja prasowaFot. Marcin Stępień / Agencja Gazeta

Godz. 19 - Wojciech Pszoniak. Poeta Filmu i Teatru.

Wydarzenie z udziałem Łukasza Maciejewskiego, krytyka filmowego i teatralnego, oraz Zdzisława Wardejna, aktora, reżysera.

Wydarzenie hybrydowe. Limitowana liczba miejsc. Wstęp przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego!

Sala im. Janusza Koniusza WiMBP. Transmisja Fb oraz YT Biblioteki Norwida, al. Wojska Polskiego 9

Piątek, 11 czerwca

Godz. 18 - Piotr Machalica. Portret Artysty.

24.03.2010 r. Sztuka Mouliera 'Mieszczanin szlachcicem'24.03.2010 r. Sztuka Mouliera 'Mieszczanin szlachcicem' Fot. Grzegorz Skowronek / AG

Spotkanie z udziałem krytyka Łukasza Maciejewskiego, Krzysztofa Machalicy oraz Zdzisława Wardejna. 

Godz. 20 - Koncert Krzysztofa Machalicy dedykowany zmarłemu bratu. W programie piosenki Młynarskiego i Wysockiego. Gra Natasza Smirnowa.

Wydarzenie hybrydowe. Limitowana liczba miejsc. Wstęp przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego!

Sala im. Janusza Koniusza WiMBP. Transmisja Fb oraz YT Biblioteki Norwida, al. Wojska Polskiego 9

Niedziela, 13 czerwca

Godz. 17 - Zielonogórski Salon Poezji – Wiersze na wyczerpanym papierze wg Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory. Wiersze czytają aktorzy Alicja Stasiewicz i Lech Mackiewicz oraz pisarka i dziennikarka Beata Biały. Scenariusz Aleksandra Kucza, Gospodarz Salonu: Andrzej Buck.

Wydarzenie hybrydowe. Limitowana liczba miejsc. Wstęp przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego!

Sala im. Janusza Koniusza WiMBP, Transmisja Fb oraz YT Biblioteki Norwida, al. Wojska Polskiego 9

Tuż przed Salonem przed budynkiem głównym Biblioteki zostanie uroczyście otwarty Skwer Poetów z ławeczkami poświęconymi pięciu nieżyjącym lubuskim poetom: Annie Tokarskiej, Januszowi Koniuszowi, Michałowi Kaziowowi, Andrzejowi Krzysztofowi Waśkiewiczowi i Mieczysławowi Warszawskiemu.

 Forpoczcie towarzyszą projekcje fragmentów filmów Wojciecha Pszoniaka, Piotra Machalicy, Macieja Kozłowskiego.

CZYTAJ TAKŻE: Wystawa Basi Bańdy w BWA: Miłości nie ma, są tylko róże

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.