Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Obok Lubuskiego do najbezpieczniejszych województw należą Świętokrzyskie, Opolskie, Podlaskie i Kujawsko-Pomorskie. Mimo rozpoczynającego się sezonu wakacyjnego niewiele zakażeń wykryto także na Warmii i Mazurach, bo ledwie dziewięć.

W skali kraju potwierdzono 341 zakażeń w ciągu doby. Najwięcej w województwach mazowieckim (54), śląskim (36), wielkopolskim (33). Obecnie zakażonych jest łącznie 154,8 tys. mieszkańców kraju.

Zeszłej doby umarło 68 chorych na COVID-19. Ministerstwo Zdrowia podaje, że 49 z nich zmagało się z innymi schorzeniami. Jeden pacjent umarł w Lubuskiem, choć wcześniej nie chorował. Łączna liczba zgonów od początku pandemii sięgnęła 74 515.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.