Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W sobotnim (12 czerwca) raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 239 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem. To o prawie 100 mniej niż w sobotę. Najwięcej przypadków odnotowano w województwach: mazowieckim (40), wielkopolskim (24), dolnośląskim (23) i łódzkim (22).

Od początku pandemii koronawirusem w Polsce zakaziły się 2 877 243 osoby.

Ministerstwo Zdrowia powiadomiło także o śmierci 47 pacjentów, w tym 15 wyłącznie z powodu COVID-19, a 32 z przyczyn współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami. Do tej pory w związku z pandemią zmarło w kraju 74 562 osoby.

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

W sobotę potwierdzono w woj. lubuskim sześć nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To o dwa więcej niż dzień wcześniej. Nowych zakażeń w ogóle nie potwierdzono w powiatach: gorzowskim, zielonogórskim, strzelecko-drezdeneckim, sulęcińskim, międzyrzeckim, krośnieńskim, świebodzińskim, żarskim i wschowskim. W Zielonej Górze i Gorzowie odnotowano po jednym przypadku zakażenia koronawirusem.

Jak poinformowało ministerstwo, w regionie w związku z pandemią, nie zmarł żaden pacjent.

Od początku pandemii w województwie lubuskim zakaziły się 73 9921 osób. W związku z COVID-19 zmarło 2037 pacjentów.

Jak informują służby wojewody lubuskiego, w szpitalach zajętych jest 46 łóżek covidowych (na 659). Pod respiratorami leży  sześciu pacjentów (na 119 dostępne respiratory). Na kwarantannie przebywa 1316 osób.

CZYTAJ TAKŻE: Rak płuc, najgorszy wśród nowotworów. Marszałek chce przebadać palaczy, pracowników fabryk

CZYTAJ TAKŻE: Duży Format: Historia chirurga, który wierzy w brak kolejek na operacje

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.