Dobowy przyrost zakażeń koronawirusem w Polsce utrzymuje się na niskim, stabilnym poziomie. Zeszłej doby odnotowano 215 nowych przypadków, w tym tylko cztery w Lubuskiem. W kraju umarło 52 chorych.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter .

Wśród 215 nowych i potwierdzonych zakażeń najwięcej wykryto w woj. mazowieckim (30), łódzkim (27) i nieoczekiwanie lubelskim (25). Jest też jeden region - Opolskie - gdzie nowych zachorowań nie odnotowano w ogóle. Tylko cztery przybyły w woj. lubuskim, jedno więcej na Podlasiu.

Wirus natomiast nadal zbiera śmiertelne żniwo. Tylko ostatniej doby umarło 52 chorych na COVID-19. Ministerstwo Zdrowia podaje, że 42 z nich zmagało się z innymi schorzeniami. 

W woj. lubuskim umarły dwie osoby, w tym jedna bezpośrednio z powodu COVID-19.

Obecnie w Polsce zakażonych jest 154,1 tys. ludzi. Od początku pandemii wirusa potwierdzono u blisko 2,88 mln mieszkańców, umarło 74 626 z nich.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem