W woj. lubuskim odnotowano tylko jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem. Zakażenie wykryto w powiecie krośnieńskim.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W środowym (16 czerwca) raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 241 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem. To o ponad 20 więcej niż we wtorek. Najwięcej przypadków odnotowano w województwach: wielkopolskim (28), mazowieckim (26), łódzkim (23) i śląskim (23).

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

 Od początku pandemii koronawirusem w Polsce zakaziło się 2 878 061 osób.

Ministerstwo Zdrowia powiadomiło w środę o śmierci 62 pacjentów, w tym 12 wyłącznie z powodu COVID-19, a  50 z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami. Do tej pory w związku z pandemią zmarło w kraju 74 688 osób.

W środę potwierdzono w woj. lubuskim tylko jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem. Zakażenie potwierdzono w powiecie krośnieńskim. To najmniej w kraju, o jeden przypadek więcej odnotowano  w woj. warmińsko-mazurskim. W Lubuskiem nie potwierdzono żadnego przypadku śmiertelnego w związku z COVID-19.

Od początku pandemii w województwie lubuskim zakaziły się 74 004 osoby. W związku z COVID-19 zmarło 2039 pacjentów.

Jak informują służby wojewody lubuskiego, w szpitalach zajęte są 33 łóżka covidowe (na 544). Pod respiratorami leży siedmiu pacjentów (na 108 dostępnych respiratorów). Na kwarantannie przebywa 1308 osób.

CZYTAJ TAKŻE: Szczepienia na COVID. W których lubuskich gminach szczepi się najwięcej, a w których najmniej?

CZYTAJ TAKŻE: Lubuski Festiwal Otwartych Piwnic i Winnic. Gdzie się znajduje 17 piwnic winiarskich? Jakie kryją tajemnice?

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem