Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W czwartkowym (17 czerwca) raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 218 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem. To o ponad 20 mniej niż w środę. Najwięcej przypadków odnotowano w województwach: mazowieckim (30), dolnośląskim (24), śląskim (24) i wielkopolskim (19).

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Od początku pandemii koronawirusem w Polsce zakaziło się 2 878 276 osób.

Ministerstwo Zdrowia powiadomiło w czwartek o śmierci 46 pacjentów, w tym 13 wyłącznie z powodu COVID-19, a  33 z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami. Do tej pory w związku z pandemią zmarły w kraju 74 734 osoby.

W czwartek potwierdzono w woj. lubuskim pięć nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Dzień wcześniej odnotowano tylko jeden. Po jednym przypadku odnotowano w powiatach sulęcińskim, zielonogórskim, międzyrzeckim, krośnieńskim i nowosolskim.

 W Lubuskiem, zmarło dwóch pacjentów, jeden z powodu COVID-19, a drugi z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.

Od początku pandemii w województwie lubuskim zakaziło się 74 009 osób. W związku z COVID-19 zmarło 2041 pacjentów.

Jak informują służby wojewody lubuskiego, w szpitalach zajętych jest 30 łóżek covidowych (na 541). Pod respiratorami leży 10 pacjentów (na 108 dostępnych respiratorów). Na kwarantannie przebywa 1248 osób.

CZYTAJ TAKŻE: Polak, Niemiec - przyjaciele, których rozdzieliła pandemia. O kryzysie w 30. rocznicę podpisania traktatu

CZYTAJ TAKŻE: Wino i piwnice jak tajemnice, przed nami nietypowy festiwal winiarski w Zielonej Górze

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.