Poznaliśmy laureatów konkursu "Pandemia 2020 - lubuska perspektywa", organizowanego przez NFZ w Zielonej Górze oraz Stowarzyszenie Dziennikarzy Lubuskich. Nagrody dziennikarzom wręczał minister Adam Niedzielski
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Na konkurs lubuskiego Narodowego Funduszu Zdrowia i dziennikarskiego stowarzyszenia nadesłano ponad 40 materiałów fotoreporterskich, radiowych, prasowych i telewizyjnych. To była już ósma edycja konkursu. Nagrody dziennikarzom w Bibliotece Uniwersyteckiej wręczali minister zdrowia Adam Niedzielski i Piotr Bromber, szef NFZ w Zielonej Górze.

W kategorii radiowej pierwszą nagrodę zdobyła Zofia Popielecka z Radia Zachód, w prasowej Zbigniew Borek z Gazety Lubuskiej za cykl „Ja, Ty, Pani i Pan(demia). Nagroda w kategorii telewizyjnej przypadła Krzysztofowi Filmanowiczowi i Januszowi Życzkowskiemu z Radia Zachód za materiał „#wspieraj medyka – spot kampanii społecznej" oraz Dorocie Wleklik z Polsat News.

Pierwszą nagrodę w kategorii fotoreporterskiej odebrał natomiast Mariusz Kapała z Gazety Lubuskiej za cykl zdjęć „Życie codzienne w pandemii".

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Swoi nagradzają swoich. Media narodowe górą. Przy aplauzie pisowców. Faktycznie bardzo obiektywne stowarzyszenie.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Nasze " tuzy" dziennikarstwa , na szczęście każde medium , które reprezentują nie czytam i nie oglądam
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Gratulacje dla zwycięzców. Choć wszystkie wymienione media są w rękach obecnie rządzących. Włącznie z tą ogólnopolską tv informacyjną, której właściciel poszedł na dil z prezesurą za częstotliwości wojskowe dla swojej telefonii komórkowej.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0