Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W piątkowym (25 czerwca) raporcie Ministerstwo Zdrowia powiadomiło o 133 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem. To o kilkanaście mniej niż w czwartek. Najwięcej przypadków odnotowano w województwach: wielkopolskim (29), lubelskim (13) i śląskim (11).

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Od początku pandemii koronawirusem w Polsce zakaziły się 2 879 470 osób.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek o śmierci 36 pacjentów, w tym 6 wyłącznie z powodu COVID-19, a 30 z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami. Do tej pory w związku z pandemią zmarły w kraju 74 953 osoby.

W piątek potwierdzono w woj. lubuskim tylko jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem. Zmarł jeden pacjent.

Od początku pandemii w województwie lubuskim zakaziło się 74 020 osób. W związku z COVID-19 zmarło 2043 pacjentów.

Jak informują służby wojewody lubuskiego, w szpitalach zajętych jest 21 łóżek covidowych (na 539). Pod respiratorami leży pięciu pacjentów (na 108 dostępnych respiratorów). Na kwarantannie przebywa 1080.

CZYTAJ TAKŻE: Wyposażają Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, przyjechały respiratory dla wcześniaków

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.