W pięciu ruszyli na jednego. Okładali pięściami, kopali i cięli rozbitą butelką. Prokurator przesłał do sądu akt oskarżenia. Napastnikom grozi do trzech lat więzienia, recydywistom ponad cztery.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Lato ub. roku w ośrodku wypoczynkowym w Sławie, jednej z bardziej znanych miejscowości turystycznych w Lubuskiem. Pięciu mężczyzn zaatakowało jednego. Prowodyr, 35-letni mężczyzna, był najbardziej brutalny.

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Bił pięściami po całym ciele. - Posłużył się również ostrym, niebezpiecznym narzędziem w postaci rozbitej butelki tzw. tulipana – tłumaczą prokuratorzy ze Wschowy, którzy przesłali do sądu akt oskarżenia pięciu napastników.

Ciosy butelką były najbardziej niebezpieczne, o czym świadczyły rany w okolicach szyi i twarzy. – Usiłował dokonać zabójstwa, działając w zamiarze ewentualnym pozbawienia życia – ocenia prokuratura.

Pozostałym czterem oskarżonym prokurator zarzucił, bicie pokrzywdzonego rękami i kopanie po całym ciele. Trzech z oskarżonych było w przeszłości karanych sądownie, dlatego z racji recydywy grozi im do 4,5 roku więzienia, dwóm pozostałym do trzech lat więzienia.

CZYTAJ TAKŻE: Pijany pasażer pogryzł kierowcę autobusu. Miał 1,5 promila alkoholu

CZYTAJ TAKŻE: Tuleya, Gąciarek, Rzepliński. Tour de Konstytucja parkuje w Zielonej Górze [ZDJĘCIA]

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem