Kazimierz Woźniak przez kilkadziesiąt lat szkolił tenisistów w ośrodku w Drzonkowie. Wiosną przeszedł na emeryturę i zaczął remontować poniemiecki dom. Pechowy wypadek przykuł go do łóżka. Dziś w ośrodku odbędzie się wielki piknik, który ma wesprzeć jego leczenie. Nie zrażajcie się pogodą, będzie dużo atrakcji!
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Drzonkowski ośrodek organizuje wielki piknik, ale nie będzie na nim zarabiał. Wszystkie zebrane pieniądze zasilą konto Kazimierza Woźniaka, trenera tenisa ziemnego, wieloletniego pracownika. 

- Każdy kto grał w tenisa zna pana Kazia, to człowiek o złotym sercu. Wspaniały tenisista, bramkarz piłkarski, szermierz. Był nam zawsze pomocny, przyjacielski, dziś to my musimy mu pomóc - mówią w ośrodku. Kazimierz Woźniak skończył w tym roku 65 lat i wiosną przeszedł na emeryturę. Chciał wyremontować poniemiecki dom, więcej czasu poświęcić 90-letniej mamie. Niestety 12 maja wydarzył się wypadek. Mężczyzna spadł ze schodów, które miały służyć tylko na czas remontu. Wypadek był poważny. Trener stracił przytomność, karetką został odwieziony do Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. Tam przeszedł ciężką operację. Niestety wiadomości nie były dobre: uszkodzony rdzeń na odcinku szyjnym.

To niestety nie koniec kłopotów. 

- Kilka dni po operacji podczas pierwszych prób rehabilitacji nastąpiły komplikacje kardiologiczne. Zagrożeniem przy takich urazach są zakrzepy żylne. Tak się stało, zakrzep w aorcie płucnej przyszedł szybko. Rozpoczęła się ponowna walka o życie Kazika - opowiada rodzina Kazimierza Woźniaka. Mężczyzna przeszedł kolejną operację, tym razem na oddziale kardiologii.

Dziś stan zdrowia trenera jest stabilniejszy. Mężczyzna nadal leży w szpitalu, jest słaby, uzależniony od pomocy innych. Pomaga mu żona i córka.

- Nie jest samodzielny, a największym zagrożeniem jest to, że zakrzepy mogą wystąpić ponownie. Czeka go mnóstwo pracy i nauki wszystkiego od nowa. Przed Kaziem długa, specjalistyczna i kosztowna rehabilitacja - tłumaczą przyjaciele. I dodają, że dom trzeba dostosować do potrzeb osoby z niepełnosprawnością, jeżdżącej na wózku inwalidzkim. 

- Zrobić podjazdy, kupić łóżko, wózek. Pomyśleć jak pomóc w opiece także nad 90-letnią mamą Kazia, z którą mieszkają razem w domu - dodają przyjaciele.

Piknik dla pana Kazia

Dziś, 2 lipca, w drzonkowskim ośrodku odbędzie się piknik „Razem dla Kazia", początek o godz. 14. W programie m.in. turniej piłki plażowej, przejażdżki na koniu i na kucyku, dmuchańce, zabawy i gry zręcznościowe dla dzieci, strzelnica laserowa, przygoda z nurkowaniem, stoisko kosmetyczne – wszystkie atrakcje dostępne za opłatą do skarbonki Stowarzyszenia "Warto jest pomagać".

 Najważniejszym wydarzeniem będzie deblowy turniej tenisa. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody: pobyt na 95 Narodowych Mistrzostwach Polski w tenisie w hotelu Seven w Bytomiu, Weekend z Mazdą MX-5 (kabriolet) z pełnym bakiem paliwa, dwa bilety na przelot w obie strony na trasie Zielona Góra - Warszawa; Przelot samolotem nad Zieloną Górą oraz Voucher WOSiR na pięć godzin gry.

 W strefie gastronomicznej pyszne ciasta wystawią lokalne stowarzyszenia. Pracownicy WOSiR Drzonków i Drzonków Catering przygotują potrawy z grilla oraz napoje. Do kupienia będą lody, popcorn oraz wata cukrowa. Na chętnych będzie czekało ognisko z kiełbaskami.

 A w różnych lokalizacjach placu rekreacyjnego będzie można oglądać pokazy sportowe reprezentantów klubu ZKS Drzonków i Akademii Piłkarskiej Falubaz, pokazy strażaków oraz pokaz umiejętności psów policyjnych.

Regionalne Centrum Animacji Kultury, także podległe lubuskiej marszałek, oferuje zabawy z mapą interaktywną, warsztaty plastyczne i animacje dla dzieci oraz wykonanie rodzinnego zdjęcia w plenerze lub na ludowo.

Będzie można wylicytować okazyjnie 7-dniowy pobyt nad morzem, toyotę z pełnym bakiem na weekendową wycieczkę, piłkę z podpisami siatkarzy, zdjęcie z autografem Kajetana Kajetanowicza czy vouchery na weekendowe wyprawy do zielonogórskich winnic, sesje fotograficzne czy pakiety spa.

Festyn potrwa do godz. 21.  A jeśli nie możesz przyjść, może pomóc wpłacając na zbiórkę. Znajdziesz ją tu.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem