Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W sobotnim (3 lipca) raporcie Ministerstwo Zdrowia powiadomiło o 107 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. To o 10 więcej niż w piątek. Najwięcej przypadków odnotowano w województwach: mazowieckim (20), wielkopolskim (12) i małopolskim (8).

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Od początku pandemii koronawirusem w Polsce zakaziło się 2 880 215 osób.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę o śmierci 18 pacjentów, w tym pięciu wyłącznie z powodu COVID-19, a 13 z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami. Do tej pory w związku z pandemią zmarły w kraju 75 083 osoby.

W sobotę w województwie lubuskim potwierdzono tylko jeden przypadek zakażenia koronawirusem (o jeden mniej niż w piątek). To z województwem opolskim najmniej w kraju. Nikt nie zmarł w związku z COVID-19, podczas gdy w piątek zmarły dwie osoby.

Od początku pandemii w województwie lubuskim zakaziło się 74 028 osób. W związku z COVID-19 zmarło 2047 pacjentów.

Jak informują służby wojewody lubuskiego, w szpitalach zajętych jest 13 łóżek covidowych (na 276). Pod respiratorami leży czterech pacjentów (na 55 dostępnych respiratorów). Na kwarantannie przebywa 2141 osób.

CZYTAJ TAKŻE: Koronawirus w Lubuskiem ustępuje, ale do ideału daleko. "Szczepienia powinny być obowiązkowe"

CZYTAJ TAKŻE: Koniec konfliktu w szpitalu, salowe zarobią więcej. Pomógł mediator z "S"

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.