Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W poniedziałkowym (19 lipca) raporcie Ministerstwo Zdrowia powiadomiło o 67 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. To o dwa mniej niż w niedzielę. Najwięcej przypadków odnotowano w województwach: mazowieckim (11), wielkopolskim (11) i małopolskim (9).

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Od początku pandemii koronawirusem w Polsce zakaziło się 2 881 491 osób.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek, że nie było żadnej ofiary śmiertelnej w związku z pandemią COVID-19. Do tej pory w związku z pandemią zmarło w kraju 75 215 osób.

W woj. lubuskim potwierdzono dwa przypadki zakażenia koronawirusem. Oba odnotowano w powiecie krośnieńskim.

Od początku pandemii w województwie lubuskim zakaziły się 74 043 osoby. W związku z COVID-19 zmarło 2051 pacjentów.

Jak informują służby wojewody lubuskiego, w szpitalach zajętych jest 10 łóżek covidowych (na 276). Pod respiratorami leży dwóch pacjentów (na 55 dostępnych respiratorów). Na kwarantannie przebywa 2198 osób.

CZYTAJ TAKŻE: Z robota da Vinci korzystają też ginekolodzy. „Ból jest mniejszy, rany goją się szybciej"

CZYTAJ TAKŻE: Chirurdzy ze szpitala w Gorzowie wszczepili choremu stentgraft. „To pierwszy taki zabieg w historii lecznicy"

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.