Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W sobotnim (24 lipca) raporcie Ministerstwo Zdrowia powiadomiło o 122 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. To cztery mniej niż w piątek. Najwięcej przypadków odnotowano w województwach: mazowieckim (17), lubelskim (13), małopolskim (12) i śląskim (10).

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Od początku pandemii koronawirusem w Polsce zakaziło się 2 882 066 osób.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę o śmierci 6 pacjentów, w tym dwóch z powodu COVID-19, a 4 z przyczyn współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami. Do tej pory w związku z pandemią zmarło w kraju 75 241 osób.

W woj. lubuskim potwierdzono pięć nowych przypadków zakażenia koronawirusem, co przerywa kilkudniową zerową statystykę zakażeń. Nowe przypadki wykryto w Gorzowie (2), Zielonej Górze (1) i powiecie zielonogórskim (2). Nie było przypadków śmiertelnych w związku z pandemią. Podobnie było dzień wcześniej, Od początku pandemii w województwie lubuskim zakaziły się 74 053 osoby. W związku z COVID-19 zmarło 2052 pacjentów.

Jak informują służby wojewody lubuskiego, w szpitalach zajętych jest 11 łóżek covidowych (na 276). Pod respiratorami leży dwóch pacjentów (na 55 dostępnych respiratorów). Na kwarantannie przebywa 2021 osób.

CZYTAJ TAKŻE: Nowe technologie. W wojewódzkim laboratorium wykryją wszelkie mutacje koronawirusa

CZYTAJ TAKŻE: Grypa daje ciężkie, śmiertelne powikłania. Marszałek dopłaci, by seniorzy mieli darmowe szczepienia

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.