Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W niedzielnym (25 lipca) raporcie Ministerstwo Zdrowia powiadomiło o 82 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. To o 40 mniej niż w sobotę. Najwięcej przypadków odnotowano w województwach: mazowieckim (12), małopolskim (11) i podkarpackim (8).

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Od początku pandemii koronawirusem w Polsce zakaziło się 2 882 146 osób.

Ministerstwo Zdrowia powiadomiło w niedziele o śmierci jednego pacjenta z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami. Do tej pory w związku z pandemią zmarły w kraju 75 242 osoby.

W woj. lubuskim potwierdzono dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem, o trzy mniej niż w sobotę. Nowe przypadki wykryto powiatach zielonogórskim (1) i żagańskim (1). Nie było przypadków śmiertelnych w związku z pandemią. Od początku pandemii w województwie lubuskim zakaziło się 74 055 osób. W związku z COVID-19 zmarło 2052 pacjentów.

Jak informują służby wojewody lubuskiego, w szpitalach zajętych jest 11 łóżek covidowych (na 276). Pod respiratorami leży jeden pacjent (na 55 dostępnych respiratorów). Na kwarantannie przebywa 2008 osób.

CZYTAJ TAKŻE: Rak szyjki macicy. W Aldemedzie szczepią dziewczynki przeciwko wirusowi HPV

CZYTAJ TAKŻE: Grypa daje ciężkie, śmiertelne powikłania. Marszałek dopłaci, by seniorzy mieli darmowe szczepienia

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.