Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W piątkowym (13 sierpnia) raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 196 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. To o blisko 30 mniej niż w czwartek. Najwięcej przypadków odnotowano w województwach: mazowieckim (26),  małopolskim (22), śląskim (20) i dolnośląskim (15).

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Od początku pandemii koronawirusem w Polsce zakaziły się 2 884 974 osoby.

Ministerstwo Zdrowia powiadomiło w piątek o śmierci sześciu pacjentów, w tym dwóch wyłącznie z powodu COVID-19, a czterech z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami. Do tej pory w związku z pandemią zmarło w kraju 75 297 osób.

W woj. lubuskim potwierdzono 10 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, o sześć więcej niż dzień wcześniej. Po trzy przypadki odnotowano w powiatach zielonogórskim i świebodzińskim, dwa w Zielonej Górze, po jednym w powiatach żagańskim i słubickim. Od początku pandemii w województwie lubuskim zakaziło się 75 108 osób.

Ostatniej doby nie zmarł ani jeden pacjent w związku z COVID-19. Do tej pory zmarło w Lubuskiem 2055 pacjentów.

Jak informują służby wojewody lubuskiego, w szpitalach zajętych jest 8 łóżek covidowych (na 266). Pod respiratorem leży dwóch pacjentów (na 45 dostępnych respiratorów). Na kwarantannie przebywa 1678 osób.

CZYTAJ TAKŻE: Marek Działoszyński dalej prezesem szpitala. "Wspólnicy jednomyślni"

CZYTAJ TAKŻE: Choroby genetyczne. Śledziona może być jak tykająca bomba w brzuchu

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.