Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W poniedziałkowym (16 sierpnia) raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 128 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. To o 20 mniej niż w czwartek. Najwięcej przypadków odnotowano w województwach: wielkopolskim (26), mazowieckim (20),  dolnośląskim (15) i pomorskim (13).

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Od początku pandemii koronawirusem w Polsce zakaziło się 2 885 461 osób.

Ministerstwo Zdrowia powiadomiło w poniedziałek, że nie zmarł ani jeden pacjent  z powodu COVID-19 lub z przyczyn współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami. Do tej pory w związku z pandemią zmarło w kraju 75 299 osób.

 W woj. lubuskim potwierdzono pięć nowych przypadków zakażenia koronawirusem, o jeden więcej niż w niedzielę. Dwa przypadki odnotowano w powiecie nowosolskim, po jednym w Zielonej Górze i powiatach żarskim i krośnieńskim. Od początku pandemii w województwie lubuskim zakaziło się 75 120 osób.

Ostatniej doby nie zmarł ani jeden pacjent w związku z COVID-19. Do tej pory zmarło w Lubuskiem 2055 pacjentów.

Jak informują służby wojewody lubuskiego, w szpitalach zajętych jest 7 łóżek covidowych (na 266). Pod respiratorem leży czterech pacjentów (na 45 dostępnych respiratorów). Na kwarantannie przebywają 1572 osoby.

CZYTAJ TAKŻE: Szczepienia przeciw COVID-19. Żółwie tempo, Lubuskie powoli dobija do 960 tys.

CZYTAJ TAKŻE: Rak i nowatorska operacja w zielonogórskim szpitalu. Wycięcie guza, lek i dwutlenek węgla w brzuchu

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.