Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

We wtorek (17 sierpnia) w codziennym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 221 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. To o niemal 100 więcej niż w poniedziałek. Najwięcej przypadków odnotowano w województwach: mazowieckim (27), małopolskim (21), śląskim (19) i podkarpackim (18).

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Od początku pandemii koronawirusem w Polsce zakaziło się 2 885 676 osób.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek o śmierci siedmiu pacjentów, w tym czterech wyłącznie z powodu COVID-19, a trzech z przyczyn współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami. Do tej pory w związku z pandemią zmarło w kraju 75 306 osób.

W woj. lubuskim potwierdzono tylko jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem, o cztery mniej niż w poniedziałek. Jedyny przypadek potwierdzono w Gorzowie. Od początku pandemii w województwie lubuskim zakaziło się 75 121 osób.

Ostatniej doby nie zmarł ani jeden pacjent w związku z COVID-19. Do tej pory zmarło w Lubuskiem 2055 pacjentów.

CZYTAJ TAKŻE: Szpital matki i dziecka nadal zajęty przez zakażonych koronawirusem, ale część sprzętu już czeka

CZYTAJ TAKŻE: W szpitalu w Zielonej Górze grasowała złodziejka. 45-latka okradła śpiącego pacjenta

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.