Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W środę (18 sierpnia) w codziennym raporcie Ministerstwo Zdrowia powiadomiło o 208 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. To o 13 mniej niż we wtorek. Najwięcej przypadków odnotowano w województwach: mazowieckim (37), małopolskim (23), łódzkim (15) i śląskim (15).

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Od początku pandemii koronawirusem w Polsce zakaziły się 2 885 883 osoby.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę o śmierci jednego pacjenta z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami. Do tej pory w związku z pandemią zmarło w kraju 75 307 osób.

W woj. lubuskim potwierdzono tylko dwa przypadki przypadek zakażenia koronawirusem, o jeden więcej niż we wtorek. Zakażenia potwierdzono w  Gorzowie i powiecie żarskim. Od początku pandemii w województwie lubuskim zakaziło się 75 125 osób.

Ostatniej doby nie zmarł ani jeden pacjent w związku z COVID-19. Do tej pory zmarło w Lubuskiem 2055 pacjentów.

Jak informują służby wojewody lubuskiego, w szpitalach zajętych jest 8 łóżek covidowych (na 266). Pod respiratorem leży dwóch pacjentów (na 45 dostępnych respiratorów). Na kwarantannie przebywa 1510 osób.

CZYTAJ TAKŻE: Wszyscy ratownicy z Gorzowa odchodzą z pracy. Dyrektor proponuje podwyżki, wojewoda jedzie do ministra

CZYTAJ TAKŻE: Szpital matki i dziecka nadal zajęty przez zakażonych koronawirusem, ale część sprzętu już czeka

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.