Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W piątek (20 sierpnia) w codziennym raporcie Ministerstwo Zdrowia powiadomiło o 212 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. To o pięć więcej  niż w czwartek. Najwięcej przypadków odnotowano w województwach: mazowieckim (31), małopolskim (30), śląskim (19) i zachodniopomorskim (17).

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Od początku pandemii koronawirusem w Polsce zakaziło się 2 886 291 osób.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek o śmierci czterech pacjentów, w tym trzech z powodu COVID-19, a jednego z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami. Do tej pory w związku z pandemią zmarło w kraju 75 315 osób.

W woj. lubuskim potwierdzono tylko dwa przypadki zakażenia koronawirusem, o jeden mniej niż w czwartek. Mniej, bo tylko jeden przypadek, wykryto w woj. świętokrzyskim.

Nowe dwa zakażenia potwierdzono w  Zielonej Górze i powiecie żagańskim. Od początku pandemii w województwie lubuskim zakaziło się 75 130 osób.

Ostatniej doby nie zmarł ani jeden pacjent w związku z COVID-19. Do tej pory zmarło w Lubuskiem 2055 pacjentów.

Jak informują służby wojewody lubuskiego, w szpitalach zajętych jest 7 łóżek covidowych (na 266). Pod respiratorem leży dwóch pacjentów (na 45 dostępnych respiratorów). Na kwarantannie przebywa 1545 Lubuszan.

CZYTAJ TAKŻE: Aparat RTG w szpitalu miał 35 lat. To już przeszłość, marszałek naciska na modernizacje

CZYTAJ TAKŻE: Szpital matki i dziecka nadal zajęty przez zakażonych koronawirusem, ale część sprzętu już czeka

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.