Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Autostrada Wielkopolska zawiadamia, że od poniedziałku 23 sierpnia drogowcy wznowią prace remontowe na autostradzie A2 na węźle Rzepin (21. km A2). Wymieniana będzie m.in. nawierzchnia drogi.

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

- W związku z pracami zostaną wprowadzone objazdy. Kierowców prosimy o szczególną uwagę i stosowanie się do znaków tymczasowej organizacji ruchu - przestrzega Anna Ciamciak, rzecznik prasowa Autostrady Wielkopolskiej.

W poniedziałek prace rozpoczną się na łącznicy zjazdowej z A2, w kierunku Warszawy, do Rzepina i Świebodzina. W związku z tym kierowcy jadący z przejścia granicznego w Świecku nie będą mogli zjechać z autostrady na drogę krajową nr 92. Objazd wytyczono płatnym odcinkiem A2 do węzła w Torzymiu, drogą wojewódzką nr 138 do Torzymia i dalej drogą krajową nr 92 do węzła Rzepin. Uwaga! kierowcy korzystający z objazdu, jadący między punktami poboru opłat w Tarnawie i Torzymiu, będą zwolnieni z opłat.

Remonty i objazdy na autostradzie A2 w rejonie Rzepina, sierpień 2021 r.Remonty i objazdy na autostradzie A2 w rejonie Rzepina, sierpień 2021 r. Arch. Autostrada Wielkopolska

Ostatni etap modernizacji nawierzchni na węźle Rzepin planowany jest na 25 sierpnia br. - informuje Autostrada Wielkopolska. Obejmie łącznicę umożliwiającą wjazd na A2 od strony Rzepina i Świebodzina. Oznacza to, że kierowcy podróżujący do Świecka z tych kierunków będą korzystać z wjazdu na A2 w Torzymiu.

Objazd z remontowanego węzła Rzepin powadzi drogą krajową nr 92 do Torzymia, następnie drogą wojewódzką nr 138 do węzła Torzym i dalej płatnym odcinkiem A2 do węzła Rzepin. W tym przypadku kierowcy będą także zwolnieni z opłat na odcinku między punktami poboru opłat w Torzymiu i Tarnawie.

Przypomnijmy: zaplanowana wymiana nawierzchni na fragmencie lubuskiego odcinka A2 rozpoczęła się w czerwcu, a zakończy w sierpniu.

CZYTAJ TAKŻE: Nowy most kolejowy w ciągu Nadodrzanki już stoi. Prace potrwają jeszcze kilka miesięcy [ZDJĘCIA]

CZYTAJ TAKŻE: Przebudowa mostu na granicy z Niemcami. Kontrakt za 100 milionów podpisany

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.