Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W poniedziałek (23 sierpnia) w codziennym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 107 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. To aż o blisko 80 mniej niż w niedzielę. Najwięcej przypadków odnotowano w województwach: śląskim (16), pomorskim (14), podkarpackim (13) i mazowieckim (11).

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Od początku pandemii koronawirusem w Polsce zakaziło się 2 886 805 osób.

Ministerstwo Zdrowia powiadomiło w poniedziałek, że nie zmarł ani jeden pacjent z powodu COVID-19 oraz z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami. Do tej pory w związku z pandemią zmarło w kraju 75 316 osób.

W woj. lubuskim nie potwierdzono nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Od początku pandemii w województwie lubuskim zakaziło się 75 138 osób.

Ostatniej doby nie zmarł ani jeden pacjent w związku z COVID-19. Do tej pory zmarło w Lubuskiem 2055 pacjentów.

Jak informują służby wojewody lubuskiego, w szpitalach zajętych jest 8 łóżek covidowych (na 266). Pod respiratorem leży trzech pacjentów (na 45 dostępnych respiratorów). Na kwarantannie przebywa 1582 Lubuszan.

CZYTAJ TAKŻE: Nowy dom samotnej matki już po remoncie. To była wstydliwa karta Zielonej Góry [ZDJĘCIA]

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.