Z Wrocławia ciągnie silna międzynarodowa ekipa - klaunów, iluzjonistów, żonglerów i akrobatów. Czas na Busker Bus w wydaniu zielonogórskim.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

To już XXV Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej "BuskerBus". Zgodnie z tradycją opanował najpierw centrum Wrocławia, a teraz przenosi się do Zielonej Góry.

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Tegoroczny festiwal opiera się na idei Nowego Cyrku. Zamiast na prezentowaniu zwierząt skupia się na kreatywności, sile i umiejętnościach ludzi. 

Festiwal BuskerBus 2021 we Wrocławiu
Festiwal BuskerBus 2021 we Wrocławiu  Fot. Tomasz Pietrzyk / Agencja Wyborcza.pl

BuskerBus w Zielonej Górze zakotwiczy we wtorek i środę (24-25 sierpnia). Spektakli szukajcie na deptaku i starówce. Scenografie cyrkowe staną pod kawiarniami Heban, Niger, restauracji Bachus przy ratuszu i przy pomniku Bachusa. Artyści zawitają także do parku w Zatoniu.

Spektakl teatru ulicznego polega na tym, że widz z biernego obserwatora może przerodzić się w uczestnika i aktora. Zobaczymy artystyczną międzynarodówkę uliczną z Polski, Włoch,  Czech, Niemiec i Australii. W programie m.in. żywe figury, akrobatyka powietrzna, klaunada, żonglerka i rola bola.

Spektakle są darmowe, ale dobrze wrzucić do kapeluszy artystów pieniążek. Doceńmy ich sztukę. 

Pomysłodawcą festiwalu był Romuald Popłonyk, a organizowany jest przez Małgorzatę Węglarz we współpracy z miastami – gospodarzami i Stowarzyszeniem Promocji Artystów Ulicznych "Dundun".

Szczegółowy program - TUTAJ.

ZOBACZ TAKŻE: Meksyk na deptaku! Festiwal Sztuki Ulicznej Busker Bus z przeszłości [ZDJĘCIA]

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem