Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W piątek (27 sierpnia) w codziennym raporcie Ministerstwo Zdrowia powiadomiło o 258 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. To o siedem więcej niż w czwartek. Najwięcej przypadków odnotowano w województwach: mazowieckim (51), pomorskim (26), podkarpackim (24), małopolskim (23) i śląskim (20).

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Od początku pandemii koronawirusem w Polsce zakaziło się 2 887 739 osób.

Minister zdrowia poinformował w piątek o śmierci trzech pacjentów, w tym jednego z powodu COVID-19 oraz dwóch z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami. Do tej pory w związku z pandemią zmarło w kraju 75 335 osób.

W woj. lubuskim potwierdzono trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem, to o trzy mniej niż w czwartek. 2 przypadki potwierdzono w powiecie nowosolskim, a 1 w gorzowskim. Lubuskie było w piątek regionem o najmniejszej licznie nowych zakażeń. Od początku pandemii w województwie lubuskim zakaziło się 75 141 osób. Ostatniej doby nie zmarł ani jeden pacjent w związku z COVID-19. Do tej pory zmarło w Lubuskiem 2056 pacjentów.

Jak informują służby wojewody lubuskiego, w szpitalach zajętych jest 6 łóżek covidowych (na 266). Pod respiratorem leży dwóch pacjentów (na 45 dostępnych respiratorów). Na kwarantannie przebywa 1465 mieszkańców.

CZYTAJ TAKŻE: COVID-19. Niemcy zaostrzają przepisy i wdrażają procedurę "3G"

CZYTAJ TAKŻE: Rząd znów wprowadza strefy pandemiczne. "Kolor zależy też od stopnia zaszczepień". Jak jest w Lubuskiem?

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.