Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

LLF to najstarszy festiwal filmowy w Polsce. Na organizację jubileuszowej edycji zarząd województwa lubuskiego przeznaczył 200 tys. zł. Impreza rozpocznie się już w niedzielę i potrwa do niedzieli 5 września. 

– Przez tydzień razem będziemy celebrować święto kina i Święto Województwa Lubuskiego. To wyjątkowy festiwal, który od lat jest marką regionu. Lubuskie nie ma gór, nie ma morza, ale ma to coś i jest to wyjątkowe. Lubuskie Lato Filmowe nie ma czerwonego dywanu, fleszy, ale ma duszę – mówi marszałek Elżbieta Polak.

Podczas festiwalu obejrzymy dzieła m.in. Macieja Ślesickiego, Petra Zelenki i Jana Holoubka. Tradycyjnie czeka nas duża dawka kina z państw Europy Środkowo-Wschodniej. Na koniec jury przyzna główne nagrody: Grand Prix, czyli Złote Grono, oraz Srebrne i Brązowe Grono filmom fabularnym, dokumentalnym i krótkim fabułom.

Szczegółowy program Lubuskiego Lata Filmowego 2021 dostępny jest pod tym adresem.

---

CZYTAJ TAKŻE: Piekarska: Kłótnie o kino i filmowe lato w Łagowie jak owad zatopiony w bursztynie

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.