Zbliża się Winobranie, od soboty Zielona Góra będzie świętować. To oczywiście oznacza utrudnienia dla kierowców. Jakie?
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Dni miasta, tradycyjnie związane z czasem zbiorów winogron, rozpoczyna się już w najbliższą sobotę, tj. 4 września. Impreza potrwa nieco ponad tydzień - do przyszłej niedzieli włącznie. W roli gwiazd na dużej scenie zagrają kolejno: Krzesimir Dębski, Katarzyna Nosowska, Mery Spolsky, Mrozu, Sokół, Michał Szczygieł, Uniatowski i Maryla Rodowicz.

Pełny program dostępny jest na stronie Winobrania.

Tygodniowa impreza w mieście siłą rzeczy oznacza utrudnienia dla kierowców. Niedostępne będą niektóre drogi w centrum Zielonej Góry, zwłaszcza te w bezpośrednim sąsiedztwie deptaka. Inne wyłączane z ruchu będą tylko na pojedyncze dni i godziny pod operacje logistyczne.

Rozpiskę utrudnień dla mieszkańców przygotowała miejska spółka Centrum Biznesu. 

1 września - 15 września: zamknięty pl. Bohaterów, drogi wokół niego i parking pod Centrum Biznesu; wyłączone są też ul. Kazimierza Wielkiego (od galerii do placu Bohaterów) i al. Niepodległości (od placu Bohaterów do ul. Bankowej); w tym rejonie rozstawiło się wesołe miasteczko.

1 września - 15 września: niemożliwa jazda po deptaku; wyłączone ulice dra Pieniężnego (od ul. Kazimierza Wielkiego do budynku muzeum), Kupiecka, Żeromskiego, Mickiewicza (od ul. Żeromskiego do ul. Mariackiej), Stary Rynek, Pod Filarami; to w związku z organizacją Jarmarku Winobraniowego.

3 września - 12 września: nieczynne ul. Kasprowicza i pl. Powstańców Wielkopolskich (czyli ten pod filharmonią) w związku z przygotowaniem i prowadzeniem imprez na głównej scenie.

4 września: od godz. 15 do godz. 20.30 częściowo wyłączona będzie ul. Boh. Westerplatte (od ul. Ułańskiej do ul. Kupieckiej), a w godzinach 16.45-17.30 oraz 18.45-20.30 także ul. Ułańska, al. Niepodległości, Bankowa, Chrobrego, pl. Matejki, Kupiecka (od ul. Kopernika do ul. Podgórnej), Drzewna, pl. Pocztowy, Jedności, Reja, Wojska Polskiego (od ul. Reja do ul. Kupieckiej); to w związku z organizacją winobraniowych zawodów biegowych.

Przydatne informacje:

 • w bezpośrednim sąsiedztwie imprez winobraniowych będą działały  następujące parkingi samochodowe: przy Gazowni, przy Filharmonii Zielonogórskiej, przy ulicach Ciesielskiej, Kupieckiej, Drzewnej, Chopina oraz Niepodległości (od Bankowej do Ułańskiej);
 • autokary wycieczkowe będą mogły korzystać z parkingu pod halą CRS przy ul. Sulechowskiej (przez cały okres Winobrania);
 • winobusy będą rozpoczynały kursy z zatoczki autobusowej przy placu Powstańców Wielkopolskich (tj. spod filharmonii);
 • postoje taksówek z placu przed filharmonią oraz z pl. Bohaterów zostały do 15 września przeniesione na tymczasowy postój przy Gazowni.
icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Winobranie tylko z nazwy. Tak naprawdę zamiast wina króluje piwo i małpeczki z Żabki. Z atrakcji: wesołe miasteczko, szczanie na podwórkach kamienic i zakup firan. atrakcje kulturalne: discopolo z budki z pieczoną frytką, tańczące plastikowe pieski w kartonie na chodniku, malowanie twarzy.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0