Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W sobotę (11 września) w codziennym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 530 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. To tyle samo co w piątek. Najwięcej przypadków odnotowano w województwach: lubelskim (68), mazowieckim (60), wielkopolskim (45), dolnośląskim (44) i śląskim (43).

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Od początku pandemii koronawirusem w Polsce zakaziły się 2 893 173 osoby.

W sobotę minister zdrowia powiadomił o śmierci ośmiu pacjentów, w tym trzech z powodu COVID-19 oraz pięciu z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami. Do tej pory w związku z pandemią zmarło w kraju 75 425 osób.

W województwie lubuskim ostatniej doby wykonano 842 testy. Potwierdzono cztery nowe przypadki zakażenia koronawirusem, o dwa mniej niż w piątek. Trzy przypadki potwierdzono w powiecie żagańskim, a jeden w sulęcińskim.

Od początku pandemii w województwie lubuskim zakaziły się 74 250 osób osoby. Ostatniej doby nie zmarł ani jeden pacjent w związku z COVID-19. Do tej pory w Lubuskiem zmarło 2058 pacjentów.

Jak informują służby wojewody lubuskiego, w szpitalach jest zajętych 12 łóżek covidowych (na 266). Pod respiratorem leży jeden pacjent (na 45 dostępnych respiratorów). Na kwarantannie przebywa 1874 mieszkańców.

CZYTAJ TAKŻE: Szpital w Zielonej Górze. Nowe reguły na SOR, czyli musisz mieć numerek, potem dadzą ci kolor

CZYTAJ TAKŻE: Nagły zwrot akcji. Turniej Tyszkiewicza dla chorej dziewczynki jednak się odbędzie

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.