Do sejmiku lubuskiego wpłynął wniosek klubu radnych PiS o odwołanie marszałek Elżbiety Polak (PO).
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

O powodach złożenia wniosku w poniedziałek, przed pierwszą sesją sejmiku po wakacjach, mówiła Małgorzata Gośniowska-Kola, wojewódzka radna PiS. Oskarżyła marszałek Polak, że ta nie walczy skutecznie o pieniądze w ramach rządowego "Polskiego ładu", że jest skonfliktowana z rządem i nie rozmawia z jego przedstawicielami. W opinii Gośniowskiej-Koli marszałek celowo utrudnia budowę zachodniej obwodnicy Zielonej Góry, której koszt w większości chce pokryć rząd PiS.

O godz. 13.30 w urzędzie marszałkowskim odbędzie się konferencja marszałek. Polak odniesie się do zarzutów działaczy PiS. 

Dzisiejsza sesja sejmiku potrwa znacznie dłużej. Wniosek o odwołanie ma raczej wymiar tylko symboliczny, bo rządząca województwem koalicja KO-PSL-SLD odzyskała w tym roku większość w sejmiku. Obecnie PiS jest w opozycji z 4-osobowym klubem Samorządowe Lubuskie, któremu patronuje Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry.

CZYTAJ TAKŻE: PiS szantażuje lubuską marszałek, Kubickiemu w to graj. Na tapecie zachodnia obwodnica Zielonej Góry

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  O jakich pieniądzach mówi ta pisówa? chce pieniądze od "okupanta"? zasady unijnej praworządności pisowcom śmierdzą, ale pieniążki już nie. wiele osób jest dumnych, że Polakowa nie jest kolaborantką.
  już oceniałe(a)ś
  10
  1
  PiS W-p-i-e-r-d-a-l-a-ć!
  już oceniałe(a)ś
  9
  1
  Obłuda PiS jest już nie do ogarnięcia ,, atakują byle atakować byle pokazać nowogrodzkiej swoją pseldo aktywność,Tak zwany Ład Polski istnieje jeszcze w kłamliwej naracji morawieckiego,kaczynskiego ,reszty potakiewiczow PiS.Kubicki podrzucił zjechane argumenty ,ataki na Panią Marszałek Polak już są tak żałosne ,właściwie poniżają pisowcow .
  Praktycznie co jakiś czas organizuje sie zbiórki na ratowanie życia dzieci ,pisowska władza głucha leczcie sie sami ,nie da kasy na walkę z chorobami dzieci .Praktycznie nasza Lubuska służba zdrowia ,szpitale ,przychodnie funkcjonują dzięki pomocy Urzędu Marszałkowskiego Pani Marszałek Polak,tego nie zagumkujecie to sa fakty.
  Wiesław Śmiech
  już oceniałe(a)ś
  8
  2
  Proponowałbym radnym PiS namówić posłów swojej partii na zgłoszenie wniosku o odwołanie rządu. Może wtedy pokazaliby, że do czegoś się przydają.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Zawsze się pytam pisowców co wy bierzecie za towar. Przecież tych pieniędzy z ruskiego ładu nie ma. Co ta kola bredzi?
  już oceniałe(a)ś
  4
  0