Najwięcej zakażeń koronawirusem odnotowano w Zielonej Górze i powiecie żagańskim. Na kwarantannie przebywa ok. 2,2 tys. mieszkańców regionu
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W piątek (17 września) w codziennym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 652 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. To 70 mniej niż w czwartek. Najwięcej przypadków odnotowano w województwach: lubelskim (86), mazowieckim (86), podkarpackim (60), małopolskim (56) i zachodniopomorskim (54).

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Od początku pandemii koronawirusem w Polsce zakaziło się 2 898 599 osób.

W piątek minister zdrowia powiadomił o śmierci ośmiu pacjentów, w tym dwóch z powodu COVID-19 oraz sześciu z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami. Do tej pory w związku z pandemią zmarły w kraju 75 473 osoby.

W województwie lubuskim ostatniej doby wykonano 859 testów. Potwierdzono 10 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, o 9 mniej niż w czwartek. Po trzy przypadki potwierdzono w Zielonej Górze i powiecie żagańskim. Dwa w powiecie strzelecko-drezdeneckim, po jednym w Gorzowie i powiecie gorzowskim.

Od początku pandemii w województwie lubuskim zakaziło się 74 298 osób. Ostatniej doby nie zmarł ani jeden pacjent w związku z COVID-19. Do tej pory w Lubuskiem zmarło 2061 pacjentów.

Jak informują służby wojewody lubuskiego, w szpitalach jest zajętych 10 łóżek covidowych (na 266). Pod respiratorem leży dwóch pacjentów(na 45 dostępnych respiratorów). Na kwarantannie przebywa 2199 mieszkańców.

CZYTAJ TAKŻE: Spis Powszechny w Lubuskiem na dwóch biegunach. "Mieszkańcy zwlekają do ostatniej chwili"

CZYTAJ TAKŻE: Wynajem mieszkań w Zielonej Górze. Tanio to już było

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem