W tym czasie na stronie internetowej publicznego Radia Zachód w Zielonej Górze Daniel Sawicki opublikował krótki artykuł w sprawie najścia policji na mieszkanie dziennikarza "Wyborczej". Liczbą kłamstw mógłby przebić niejedno wydanie "Trybuny Ludu" w czasach stalinizmu.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Dziś do mieszkania dziennikarza „Wyborczej" w Zielonej Górze. O tym, co się stało, przeczytacie TUTAJ. Oświadczenia w sprawie zachowania policji wydała „Gazeta Wyborcza" i Piotr Bakselerowicz.

W tym czasie na stronie publicznej Radia Zachód Daniel Sawicki opublikował krótki artykuł w sprawie najścia policji. Ładunkiem kłamstw mógłby przebić niejedno wydanie „Trybuny Ludu" w czasach stalinizmu.

Kłamstwo pojawia się niemal w każdym zdaniu.

Sawicki (znany także z publikacji w „Gazecie Lubuskiej") pisze:  „Dziś rano policjanci weszli do mieszkania domniemanego sprawcy wpisu. To zielonogórski dziennikarz »Gazety Wyborczej«".

Kłamstwo. Piotr Bakselerowicz nie jest „domniemanym sprawcą". Nie jest podejrzanym. Jest świadkiem. Może Sawicki w swojej śmierdzącej służalczości lub głębokiej tępocie i braku podstawowej wiedzy prawnej, tego nie rozróżnia.  

Sawicki dalej: „W domu dziennikarza Gazety Wyborczej policjanci zajęli komputery i telefon. Urządzenia zostaną teraz poddane analizie w laboratorium kryminalistycznym".

Kolejne kłamstwo: Telefon został zwrócony Piotrowi Bakselerowiczowi po dwóch godzinach, co policjant zapowiedział od razu. Nie zamierzał go w ogóle posyłać do wyimaginowanego „laboratorium kryminalistycznego". Skąd w ogóle wie Sawicki, że tam pojadą komputery? O tym decyduje sąd, a nie Sawicki. Jeden z komputerów jest objęty tajemnicą dziennikarską. Nie może być „objęty analizą w laboratorium kryminalistycznym", a jedynie sprawdzany według określonej procedury przewidzianej prawem. O tym też decyduje sąd, a nie Sawicki. I laptop nie „bada się", ale dane kopiuje i zwraca się właścicielowi.

Sawicki po wielokroć więc kłamie. Nie pyta uczestników, policji, adwokata, świadków przeszukania (dziennikarzy „Wyborczej"). Nikogo. On już wie, jak w państwie PiS awansować i zasłużyć na nagrody.

Ps.

Dzień później (w niedzielę), jak wynika z wpisu na stronach Radia Zachód i Radia Zielona Góra (także publiczna rozgłośnia) Sawicki swój artykuł w części zmodyfikował, choć nadal używa zwrotu "domniemany sprawca" wobec dziennikarza GW, którym nim nie jest. 

Sawicki dodaje: Wczoraj w internecie pojawiło się również oświadczenie dziennikarza, który w postępowaniu ma status świadka. Piotr Bakselerowcz kategorycznie zaprzeczył, aby wysyłał groźby pod adresem posła Materny. W dniu, w którym wysłano maila z groźbami jego mieszkanie miało być puste. 

Linku do oświadczenia dziennikarza nie umieścił, nie precyzuje, gdzie się ukazało. No bo po co słuchacze Radia Zachód mają czytać więcej i dowiedzieć się o bulwersującej sprawie z innego źródła? Sawicki chciał pewnie pokazać, że jest twardszy niż TVP Info. Relacja z tej telewizji wygląda po stokroć obiektywniej. Wskazuje źródła, cytuje oświadczenie dziennikarza.  Nie wiem, może Sawicki powinien napisać skargę do swoich mocodawców?

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  To nie jest dziennikarz tylko pisowski lizus.
  już oceniałe(a)ś
  9
  0
  O Danielu Sawickim można by napisać ciekawszy artykuł...
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  Daniel Sawicki?
  Aparatczyk na usługach mafi pis.
  Szkoda śliny by na takiego splunąć.
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  Rośnie nam nowa Pisowska gwiazda.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  obajtkowe media... i wszystko jasne ...
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Trudno nazywać go (DS) dziennikarzem. Żenada w całej swej objętości.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Radio Zachód ? na szczęście nie znam tej rozgłośni
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  W radiu zachód najwyraźniej rzetelność, uczciwość i myślenie zaszło (jak słoneczko wieczorem) i wiele wskazuje, że nie chce wschodzić (jak słoneczko rankiem).
  już oceniałe(a)ś
  0
  0