Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W piątek (15 października) w codziennym raporcie Ministerstwo Zdrowia powiadomiło o 2771 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. To o ponad 200 mniej niż w czwartek. Najwięcej przypadków odnotowano w województwach: lubelskim (608), mazowieckim (502), podlaskim (321), łódzkim (170) i zachodniopomorskim (139).

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Od początku pandemii koronawirusem w Polsce zakaziły się 2 933 834 osoby.

W piątek minister zdrowia poinformował o śmierci 49 pacjentów, w tym 21 z powodu COVID-19 oraz 28 z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami. Do tej pory w związku z pandemią zmarło w kraju 76 067 osób.

W województwie lubuskim ostatniej doby wykonano 1138 testów. Potwierdzono 35 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, o dwa więcej niż w dzień wcześniej.

Najwięcej, osiem, przypadków odnotowano w Zielonej Górze. Cztery zakażenia wykryto w powiecie gorzowskim, a po trzy w Gorzowie i powiecie żarskim. Po dwa przypadki natomiast w powiatach: krośnieńskim, nowosolskim, żagańskim i międzyrzeckim.

Od początku pandemii w województwie lubuskim zakaziło się 74 938 osób. Ostatniej doby nie zmarł ani jeden pacjent w związku z COVID-19. Do tej pory w Lubuskiem zmarło 2062 pacjentów.

Jak informują służby wojewody lubuskiego, w szpitalach zajęte są 43 łóżka covidowe (na 266). Pod respiratorem leży 9 pacjentów (na 45 dostępnych respiratorów). Na kwarantannie przebywa 2378 mieszkańców.

CZYTAJ TAKŻE: Szczepienia przeciw COVID-19. W województwie lubuskim w pełni zaszczepionych jest 54 proc. mieszkańców

CZYTAJ TAKŻE: W mieście otwiera się nowy punkt szczepień przeciw COVID-19

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.