Strażacy OSP z zielonogórskiego Przylepu zapraszają na niedzielny piknik. W programie pokazy ratownictwa, sprzętu pożarniczego i zbiórka pluszaków dla pogotowia.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Jak komuś się spodoba, to może u nas zostać i zapisać się do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Trzeba mieć minimum 9 lat, a górna granica to 16 – mówi Alicja Wysocka z Ochotniczej Straży Pożarnej w zielonogórskim Przylepie.  Razem z młodymi strażakami zaprasza w  niedzielę na Dzień Otwarty.

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

W niedzielę można będzie w Przylepie zwiedzić miejscową remizę przy ul. Strażackiej, zajrzeć we wszystkie zakamarki. Strażacy przygotowali prezentację samochodów, sprzętu pożarniczego, ambulansu pogotowia ratunkowego, pokazy udzielania pierwszej pomocy medycznej, w czym pomogą ratownicy medyczni. – Warto przynieść maskotki i pluszaki. Podarujemy je ratownikom z pogotowia, a oni małym pacjentom – dodaje Wysocka.

Uczestnicy mogą liczyć na poczęstunek i wojskową grochówkę.

Dzień Otwarty OSP w zielonogórskim Przylepie w niedzielę, 17 października w godz. 10-16 w remizie przy ul Strażackiej 19. Patronem imprezy jest Urząd Marszałkowski w Zielonej Górze.

CZYTAJ TAKŻE: Nowość na UZ. Uczelnia wykształci mechaników lotniczych

CZYTAJ TAKŻE: Jak Angela Merkel pomogła zbudować oczyszczalnię ścieków dla Niemców w polskim Gubinie

CZYTAJ TAKŻE: Jak poseł Mejza "sumiennie" pracował dla Kubickiego. Za co mieszkańcy Zielonej Góry musieli mu zapłacić?

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem