Pogrzeb dziecka, które zginęło na chodniku potrącone przez rozpędzone auto, będzie manifestem przeciwko brawurze na ulicach Gorzowa. W niebo polecą białe balony, które chłopiec tak uwielbiał.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Pogrzeb 4-letniego Piotrusia odbędzie się dziś, w sobotę 16 października o godz. 14 na cmentarzu przy ul. Żwirowej. Pożegnanie dziecka będzie dla wielu gorzowian manifestem przeciwko brawurze na polskich drogach. Wypadek wstrząsnął mieszkańcami miasta i okolic. Uważają, że gdyby kierowca jechał przepisowo, nie wpadłby na chodnik i nie zabił dziecka.

4-letni Piotruś zginął w niedzielne popołudnie, 10 października, na chodniku przy krzyżówce ulic 30 Stycznia i Armii Polskiej w Gorzowie. W chłopca  jadącego na rowerku wjechał rozpędzony chevrolet. Auto nie wyhamowało na krzyżówce i uderzyło w jadące przed nim bmw. Potem chevrolet z impetem wjechał na chodnik, zabijając chłopczyka. Auto ominęło jadącego obok na rowerze ojca.  

Krystian K., kierowca chevroleta, uciekł z miejsca wypadku. Nie czekał ani na karetkę, ani na policjantów. Po dobie poszukiwań został zatrzymany w gorzowskim hotelu. Przyznał się do winy, sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie. Wg relacji mieszkańców pobliskich kamienic, gorzowianin Krystian K. słynął z brawurowej, nieprzemyślanej jazdy. Tego dnia miał w ostatniej chwili zdecydować, że na krzyżówce skręci w stronę swojej kamienicy. Nie wyliczył dobrze odległości, uderzył w bmw. Nie jechał autem sam. Wiózł dwóch pasażerów, w tym małe dziecko. 

Rodzina chłopca prosi, aby osoby które chcą uczestniczyć w pogrzebie, przyniosły białe balony wypełnione helem. Po pogrzebie zostaną wypuszczone w niebo. Piotruś uwielbiał balony.  W pogrzebie planuje uczestniczyć wielu gorzowian, dlatego prezydent Jacek Wójcicki zlecił gorzowskiemu MZK uruchomienie dodatkowych autobusów.

Czytaj także: Kierowca, który śmiertelnie potrącił 4-letnie dziecko, wynajął dobrego obrońcę. Rodzinie chłopca chce więc pomóc Jerzy Synowiec

Czytaj także: Gorzów po tragicznej śmierci czterolatka. Mieszkańcy: Tak się musiała skończyć jazda Krystiana K.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Szybko i bezpiecznie...
  już oceniałe(a)ś
  2
  0