Wspólna Zielona Góra organizuje zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy, które zostaną przekazane uchodźcom koczującym na polsko-białoruskiej granicy. Do czwartku można przynosić je do galerii BWA przy al. Niepodległości.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Wśród najpotrzebniejszych rzeczy, które można przynosić do galerii BWA, są: odzież termiczna, termosy, powerbanki, folia życia i noktowizory.

Organizatorzy zbiórki, Wspólna Zielona Góra - Wspólne Lubuskie, wyjaśniają, że chodzi jedynie o rzeczy wymienione wyżej. Wiele osób, działając z potrzeby serca, chciałoby podarować uchodźcom np. bawełnianą odzież, ale w leśnych warunkach, w tej temperaturze, będzie ona zupełnie nieprzydatna.

Rzeczy dla uchodźców można przynosić do BWA (al. Niepodległości 19) do czwartku. We wtorek w godz. 8-15, a w środę i czwartek w godz. 8-19.

Dary od zielonogórzan trafią do uchodźców, którzy przebywają na polsko-białoruskiej granicy. Podobne zbiórki odbywają się też w innych miastach. Więcej o sytuacji na granicy możecie przeczytać TUTAJ.

CZYTAJ TAKŻE: "Wyobraź sobie", czyli artyści świętują 30-lecie Instytutu Sztuk Wizualnych UZ

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Noktowizor? Tak na poważnie, wilki czy żubry będą oglądać po nocy?
  @marcinj
  Będą przedzierać się w nocy przez lasy i bagna, w nadziei, że uda im się ominąć polskich strażników-sadystów. Tak na poważnie, ciężko to sobie wyobrazić, jak się siedzi na kanapie w ciepłym mieszkaniu.
  już oceniałe(a)ś
  2
  1
  Tak na poważnie. Mogli się przecież zgłosić do placówki dyplomatycznej dowolnego kraju UE na terenie Białorusi, lub złożyć wniosek o ochronę prawną w dowolnym przejściu granicznym. Czysto, bezpiecznie, bez narażania dzieci na niebezpieczeństwo. Teraz jeszcze pytanie, zdaje pan sobie sprawę ile kosztuje porządny noktowizor?
  już oceniałe(a)ś
  1
  1