W woj. lubuskim odnotowano prawie sto nowych przypadków zakażeń koronawirusem, co czwarty w Zielonej Górze. W związku z COVID-19 zmarło dwóch pacjentów.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W sobotę (23 października) w codziennym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 6 274 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. To o tysiąc więcej niż dzień wcześniej.

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Najwięcej przypadków odnotowano w województwach: lubelskim (1446), mazowieckim (1254), podlaskim (539), małopolskim (316), podkarpackim (296) i zachodniopomorskim (295).

Od początku pandemii koronawirusem w Polsce zakaziło się 2 968 200 osób.

W sobotę minister zdrowia powiadomił o śmierci 75 pacjentów, w tym 17 z powodu COVID-19 oraz 58 z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami. Do tej pory w związku z pandemią zmarły w kraju 76 434 osoby.

W województwie lubuskim ostatniej doby wykonano 1244 testy. Potwierdzono 95 nowych przypadków zakażeń koronawirusem, o ponad 20 więcej niż w piątek.

Najwięcej - 27 - przypadków odnotowano w Zielonej Górze, 17 w Gorzowie, 7 w powiecie świebodzińskim, 6 w powiecie żarskim, a po 5 w powiatach zielonogórskim i krośnieńskim.

Od początku pandemii w województwie lubuskim zakaziło się 75 280 osób. Ostatniej doby zmarło dwóch pacjentów. Jeden z powodu COVID-19, drugi z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami. Do tej pory w Lubuskiem zmarło 2070 pacjentów.

Jak informują służby wojewody lubuskiego, w szpitalach zajętych są 63 łóżka covidowe (na 268). Pod respiratorem leży 9 pacjentów (na 45 dostępnych respiratorów). Na kwarantannie przebywa 4 348 mieszkańców.

CZYTAJ TAKŻE: Wycinka lasu przy łączniku do drogi S3. Nadleśnictwo: Ale nie chcemy wielkiego wyrębu pod przemysł

CZYTAJ TAKŻE: Kto odwołał pandemię w Zielonej Górze i co ma do tego Konkurs Chopinowski? [FELIETON]

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem