Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Fundacja „NATURA-lnie" z Ownic pod Słońskiem zajmuje się promocją ochrony przyrody, turystyki i regionalnej historii. Organizuje warsztaty edukacyjne i przyrodniczo-terapeutyczne.

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Najbliższy taki obóz dla dzieci z dysfunkcjami (zespół Aspergera, autyzm, ADHD, lekka niepełnosprawność intelektualna) wraz z rodzinami odbędzie się w weekend 27-28 listopada w Muzeum Łąki w Owczarach i Stacji Klubu Przyrodników.

Murawy w OwczarachMurawy w Owczarach Fot. Grzegorz Okołów

- Obozy są formą pomocy dla rodzin z dziećmi dysfunkcyjnymi, dla rodzeństwa takich dzieci. Ich siostry i bracia muszą nauczyć się ogromnej cierpliwości i zrozumienia. Po też są te warsztaty – mówi Magda Mądrawska-Okołów, jedna organizatorek obozów.

W programie m.in. zajęcia przyrodnicze, malarskie i  rękodzielnicze (świece i świąteczne choinki), TUS- Trening Umiejętności Społecznych, warsztaty z psychologiem dla rodziców oraz obserwowanie ptaków w Parku Narodowym Ujście Warty i wycieczka po murawach rezerwatu „Owczary".

Są jeszcze wolne miejsca. Wyżywienie i wszystkie zajęcia są bezpłatne. Jedyny koszt to nocleg - 35 zł od osoby.

Najbliższe obozy odbędą się w dniach  27-28 listopada - V-VIII kl SP, 11-12 grudnia I-IV kl SP oraz w styczniu. Zgłoszenia e-mail: naturalniefundacja@gmail.com.

CZYTAJ TAKŻE: Słynna lampa noblisty i księżyc z jodyny odkrywcy psychofizyki. Przed nami łużyckie bezdroża i szlaki rowerowe

CZYTAJ TAKŻE: Młodzi klimatyczni z Zielonej Góry: To proste, chcemy żyć w kraju bez węgla i betonozy

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.