Podający się za Marka Guzika, przekonuje ofiary, że pracuje w zielonogórskiej komendzie. - To oszust wykorzystujący ludzką naiwność - przestrzega policja.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Kolejny raz w Zielonej Górze uaktywnili się oszuści "na policjanta" – alarmuje miejscowa komenda policji. Prosi, by nie dać się nabrać.

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

- Wiemy że już do kilku zielonogórzan dzwonił mężczyzna podający się za "policjanta ". To oszust – mówi podinspektor Małgorzata Barska, rzecznik Miejskiej Komendy Policji w Zielonej Górze. - Przedstawia się jako "Marek Guzik", mówi, że dzwoni z "komendy na Partyzantów".

Oszust – tłumaczy policja - wypytuje o oszczędności, konta bankowe. Przekonuje, że to w  ramach prowadzonych działań operacyjnych.

- Policjanci nigdy nie dzwonią do nikogo z pytaniami o oszczędności i konta. Nigdy nie namawiają do przekazywania pieniędzy – przestrzega Barska. I radzi: Po odebraniu takiego telefonu natychmiast trzeba się rozłączyć i powiadomić policję, dzwoniąc pod numer 112.

CZYTAJ TAKŻE: Policja wyjaśnia przyczyny stłuczki na ul. Bohaterów Westerplatte. Kierowca pojechał "na czuja"

CZYTAJ TAKŻE: Wielka drogowa popelina. Kilkanaście aut zniszczonych, przyjechała policja

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem