Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Uwaga, wieczorem, w nocy i jutro silny wiatr. Możliwe utrudnienia komunikacyjne i przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz wolno stojące rzeczy – przestrzega w SMS-ach do mieszkańców woj. lubuskiego RCB- Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał dla woj. lubuskiego ostrzeżenie meteorologiczne 2 stopnia. To alert pomarańczowy. Synoptycy przestrzegają przed wichurami i porywistym wiatrem, który może zrywać linie energetyczne, dachy budynków, przewracać drzewa. - Zalecana jest ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej – ostrzegają meteorolodzy.

Ostrzeżenie objęło cały obszar regionu. - Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 100 km/h. Wiatr północno-zachodni i zachodni. Najsilniejsze porywy wystąpią nad ranem i w pierwszej części poniedziałku – czytamy w komunikacie.

CZYTAJ TAKŻE: Internetowa awantura o winiarkę Emmę. "To oszustwo, powstaje prowincjonalna aleja Kubickiego"

CZYTAJ TAKŻE: Profesorowie nie chcą już doradzać rządowi w sprawie epidemii COVID-19. Marszałek Polak: Mamy umierać?

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.