Pędzące bmw złapał na radar nieoznakowany radiowóz. Kierowca na drodze S3 pędził z prędkością 192 km/godz. Policjanci wlepili mu 2,5 tys. zł mandatu i 10 punktów karnych.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Policjanci z drogówki w Międzyrzeczu, patrolujący ekspresową drogę S3, zauważyli pędzące bmw. Na trasie obowiązuje do 120 kilometrów na godzinę. Kierowca jechał dużo szybciej. I miał pecha.

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

-  Szybka jazda musiała zakończyć się policyjną kontrolą, Wideorejestrator w nieoznakowanym radiowozie wykazał wskazał 192 kilometry na godzinę -  mówi sierżant sztabowy Mateusz Maksimczyk z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu. – 59-letni kierowca przekroczył prędkość o 72 km/godz.

Zadziałał nowy taryfikator mandatów i kar, obowiązujący od stycznia. Kierowca zapłacił 2,5 tys. zł i dostał 10 punktów karnych. - Wysokie kwoty mandatów karnych za wykroczenia drogowe mają przede wszystkim wyeliminować naganne zachowania kierujących i zwiększyć bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego – przypomina sierżant Maksimczyk.

Nowy taryfikator mandatów za przekroczenie prędkości:

do 30 km/h - do 400 zł

od 31 do 40 km/h - 800 zł

o 41-50 km/h - 1000 zł

o 51-60 km/h - 1500 zł

o 61-70 km/h - 2000 zł

o 71 km/h i więcej - 2500 zł.

CZYTAJ TAKŻE: Wiercą potężny tunel na drodze S3. Powoli widać koniec [ZDJĘCIA]

CZYTAJ TAKŻE: Zderzenie osobówki z nieoznakowanym radiowozem. Policja publikuje film

WOŚP: Czas start, ta "jedynka" może być twoja. Licytujemy z WOŚP pierwszą stronę tygodnika "Wyborczej"

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
    Komentarze
    Zaloguj się
    Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem