Ponad tysiąc miejsc na ponad 20 kierunkach magisterskich i inżynierskich oferuje zimą Uniwersytet Zielonogórski. Zasada? Nabór na studia stacjonarne i zaoczne teraz, początek nauki latem.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Rekrutacja na Uniwersytecie Zielonogórskim ruszyła 1 lutego. Zimowy nabór dotyczy tylko uzupełniających studiów magisterskich i inżynierskich (II stopnia).

Chcesz dostawać e-mailem serwis z najważniejszymi informacjami z Zielonej Góry? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Fot. Władysław Czulak / Agencja Wyborcza.pl

- Nabór dotyczy 14 kierunków studiów stacjonarnych i 10 kierunków studiów niestacjonarnych. Ogłoszenie list przyjętych nastąpi na przełomie lutego i marca br.  – mówi Ewa Sapeńko, rzecznik UZ.

Zielonogórska uczelnia przygotowała 555 miejsc na studiach stacjonarnych i 450 na studiach niestacjonarnych. Magisterkę można zaplanować na wydziałach technicznych m.in. budownictwa, architektury i inżynierii budownictwa, ekonomii i zarządzania oraz informatyki, elektrotechniki i automatyki.

Na których kierunkach jest najwięcej miejsc?

Studia stacjonarne (wybrane kierunki)

 • Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska: architektura - 45 miejsc,  budownictwo – 90,  inżynieria środowiska – 30.
 • Wydział Ekonomii i Zarządzania: logistyka – 60 miejsc.
 • Wydział Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki:   automatyka i robotyka – 45, informatyka – 60.
 • Wydział Matematyki, Informatyki i Ekonometrii:   inżynieria danych – 30.
 • Wydział Mechaniczny:  inżynieria biomedyczna - 30 miejsc,  mechanika i budowa maszyn – 30, zarządzanie i inżynieria produkcji – 30.

Na kierunkach niestacjonarnych opłata za semestr wynosi 2100-2200 zł.

CZYTAJ TAKŻE: Rektor Uniwersytetu Zielonogórskiego: - Trudniej zaistnieć mniejszym uczelniom, musimy wciąż udowadniać, że jesteśmy dobrzy

CZYTAJ TAKŻE: PO i PSL tłumaczą się z wysyłania Medyka do Sulechowa

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem